Categorieën: Nieuws

Klooster Yesse openbaart zeer oude consumptiemunt

In de tweede helft van mei zijn archeologiestudenten coronaproof verder gegaan met opgravingen bij het voormalige Groningse klooster Yesse. Er kwam een munt tevoorschijn die vroeger goed was voor een kan wijn.

Dingen die de afgelopen dagen bij het tussen Haren en Groningen gelegen Essen uit de grond zijn gehaald: een vensterbank, een riemhanger, een botje van een mogelijk opgegeten zwaan en een bijzondere munt, waarmee gemeenteraadsleden ooit een kan wijn konden ophalen na het bijwonen van een raadsvergadering (zie Facebookberichten hieronder).

De overvloedige regenval heeft de archeologen parten gespeeld. ‘De sleuven met keileem veranderen in zwembaden, looppaden in archeologische mud runs, het dekzeil boven de vondsten moest vele spoedreparaties ondergaan’. Een kloostermop is met haringen teruggeplaatst om op de juiste plek op de foto te komen.

 

Coronaproof

Riemhanger

Vensterbank

Regen

Kloostermop

Botje

Raadsteken

Menno van Duinen

Recente berichten

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

55 minuten geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

5 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

5 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

6 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

7 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

9 uur geleden