Categorieën: Nieuws

Maar vijf inwoners bevingsgebied willen woning laten opkopen

De Nationaal Coördinator Groningen heeft in maart maar vijf aanmeldingen gekregen voor het Koopinstrument voor woningen in het aardbevingsgebied. Volgens de NCG is het voor het eerst dat zo weinig eigenaren zich aanmelden voor het opkopen van hun woning.

NCG denkt dat de afname komt door het aantrekken van de woningmarkt. De instantie verwacht daarom dat de beschikbare  10 miljoen euro voor dit jaar toereikend is om alle woningen op te kopen die aan de voorwaarden voldoen.

In 2020 ontving het instituut nog 43 aanmeldingen voor het Koopinstrument. Een jaar eerder waren dat er 76.

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Maanden extra onderzoek nodig naar ondergrond en financiën tijdelijke vervanging Gerrit Krolbrug’; raad en college unaniem voor ‘krachtig signaal’ naar rijk

Na de Fietsersbond uit ook het Platform Gerrit Krolbrug, samen met een aantal bewonersorganisaties, grote…

1 uur geleden

De Doperse Dis wint de Barmhartige Samaritaan-prijs 2024

De Doperse Dis is door de ChristenUnie Groningen uitgeroepen tot Barmhartige Samaritaan van het jaar.…

3 uur geleden

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

10 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

10 uur geleden

Geen uitzondering voor bakfiets bij milieustraat

Een gratis lading grofvuil wegbrengen met een  (elektrische) bakfiets blijft formeel gelijk aan een lading…

10 uur geleden

Horeca, cultuur, groen of sport? Stad gaat prijsvraag uitschrijven voor invulling huidig busstation

Het huidige busstation in Groningen moet na de verplaatsing van de bussen naar de zuidkant…

11 uur geleden