Categorieën: Nieuws

Brandweer herdenkt omgekomen collega’s

Op verschillende plekken in de provincie hebben brandweerlieden zaterdag omgekomen collega’s herdacht. Het herdenken is een jaarlijks initiatief dat altijd op de derde zaterdag van juni plaatsvindt.

Bij de Stadse kazerne aan de Sontweg hing tussen 12.00 en 15.00 uur de vlag halfstok. In Delfzijl, Veendam, Winschoten en Stadskanaal werd het ereteken gemaakt. Het ereteken wordt gevormd door twee brandweerspuiten die in een bepaalde opstelling een ereboog van water maken. Ook werd er één minuut stilte in acht genomen.

De landelijke herdenking vond plaats in het Gelderse Schaarsbergen bij het Nationaal Brandweermonument. Voor de brandweer is het herdenken van omgekomen collega’s belangrijk. Het overlijden van collega’s tijdens de uitoefening van hun vak maakt steeds opnieuw duidelijk dat het beroep van brandweerman en brandweervrouw niet zonder risico’s is.

Foto: Rieks Oijnhausen – http://rieksoijnhausen.rieksoijnhausen.nl/
Foto: Rieks Oijnhausen – http://rieksoijnhausen.rieksoijnhausen.nl/
Foto: 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Fietser gewond bij verkeersongeluk bij Oosterbrug

Bij een verkeersongeluk op de Trompsingel is in de nacht van zondag op maandag een…

38 minuten geleden

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

7 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

7 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

8 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

10 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

12 uur geleden