Categorieën: Nieuws

Statenfracties willen ‘Col du Groningen’ aanleggen op een afvalberg

De Statenfracties van D66 en ChristenUnie willen dat ook in Groningen een afvalberg wordt omgetoverd tot een fietsberg.

Het is misschien wel de laatste plek in Nederland waar je een berg zou verwachten. De fracties denken dat een ‘fietsberg’ in Groningen, net als In Drenthe, voor aantrekkingskracht gaat zorgen op wielrenners en wandelaars van binnen én buiten de provincie.

“Ook in Groningen zouden voormalige afvalbergen hiervoor mogelijk in aanmerking kunnen komen en we willen daarom graag laten onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om een ‘Col du Groningen’ te realiseren”, aldus Paula Benjamins-van Oudheusden. “Er kan aansluiting worden gezocht bij bestaande fiets- en wandelroutes en bovendien kunnen er op en rondom de berg allerlei kleine en grote evenementen worden georganiseerd.”

De fracties willen graag weten wat Groningse fietsers vinden van een alternatief voor de ‘Col du VAM’ en de ‘Muur van Emmen’. Opmerkingen of aanbevelingen mogen worden gestuurd naar de Statenfractie van D66.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereldRUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

4 uur geleden
Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 gradenDinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

4 uur geleden
RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrijRSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

5 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

8 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

8 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

9 uur geleden