Categorieën: Nieuws

Gemeente start met aanpak voor versterkingstoets

Woningeigenaren van wie het huis is opgenomen in het lokale versterkingsplan van 2018 krijgen eind juni een brief met informatie over de versterkingstoets.

.

In de brief wordt uitgelegd wat dit voor hen betekent, en dat ze in aanmerking komen voor de Subsidie Verduurzaming en Verbetering Groningen van maximaal 17 duizend euro. Vorig jaar november zijn extra afspraken gemaakt tussen gemeenten en de Rijksoverheid over het versterken van huizen in het aardbevingsgebied. Eén van de resultaten was dat eigenaren van woningen in het versterkingsplan aanspraak kunnen maken op subsidie. Dat geldt ook voor zo’n 2600 adressen in de stad Groningen.

In 2018 is op basis van computermodellen bepaald welke gebouwen een verhoogd risico liepen bij aardbevingen. In die modellen zijn gegevens over huizen gebruikt zoals locatie, samenstelling bodem, soort gebouw en bouwjaar. De gaswinning is sindsdien verminderd, en het risico op ernstige aardbevingsschade voor huizen in de stad is veel lager geworden. De verwachting is dat in de stad niet of nauwelijks versterking meer nodig is. Wel blijft deze afspraak gelden: staat een huis in het versterkingsplan, dan blijf dat zo, en hebben deze adressen recht op tegemoetkoming.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…

3 uur geleden
Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…

3 uur geleden
Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…

5 uur geleden

TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…

5 uur geleden

Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…

7 uur geleden

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

8 uur geleden