Categorieën: Nieuws

Kamervragen gesteld over ‘wedstrijdje subsidie aanvragen’ voor Groningse huiseigenaren

Het beperkte budget voor de Subsidie Verduurzaming en Verbetering Groningen, en de run die er in de afgelopen vijf dagen op ontstond, is een nieuwe dreun tegen het vertrouwen van Groningers bij de afhandeling van aardbevingsschade. Dat stellen Kamerleden Sandra Beckerman (SP) en Henk Nijboer (PvdA) donderdagmiddag, in vragen aan Minister Blok van Economische Zaken en minister Ollongren van Binnenlandse Zaken.

Het Ministerie van Binnenlandse Zaken stelde afgelopen maandag nog eens 75 miljoen euro beschikbaar, waarmee huiseigenaren in het aardbevingsgebied hun woning kunnen verbeteren en verduurzamen. Maar volgens het Samenwerkingsverband Noord-Nederland was de subsidie binnen vijf dagen al weer op, waardoor veel Groningers ook in deze tweede subsidieronde buiten de boot vielen. Volgens RTV Noord werden er in vijf dagen ruim 7.5000 subsidies uitgekeerd.

“Iedereen heeft recht op hetzelfde bedrag”, zo stellen de Kamerleden. “Het is een domme keus om onvoldoende budget beschikbaar te stellen.” De minister van Economische Zaken moet daarom het budget voor de subsidie onmiddellijk verhogen, zodat alle rechthebbenden aanspraak kunnen maken op de regeling.

Het krappe budget en de run op geld voor ‘verduurzamende maatregelen’, die naar verluidt veelal is uitgekeerd voor ‘nieuwe badkamers en keukens’, zorgt volgens de Kamerleden voor meer verdeeldheid in de samenleving en meer stress. “Zijn mensen die al jaren in de ellende zitten, allen in staat om op tijd deze subsidie aan te vragen?”, zo vragen de Kamerleden zich af. “Zijn mensen zonder computer, in staat om dit op tijd aan te vragen? Zijn ouderen in staat om dit op tijd aan te vragen? Hoe gaat u om met mensen die achter het net vissen?”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

22 minuten geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

59 minuten geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

2 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

3 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

5 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

5 uur geleden