bron foto: Elin Stil
De provincie Groningen en Waterschap Noorderzijlvest hebben donderdagmiddag opnieuw een negatief zwemadvies afgegeven voor de Hoornseplas, in verband met zwemmersjeuk. Voor de Kardingerplas werd woensdag al een waarschuwing afgegeven, omdat er blauwalg in het water zit.
Met de nieuwe adviezen geldt er vanaf donderdagmiddag een negatief zwemadvies voor het hele Paterswoldsemeer. Bij zwemlocatie de Lijte, tussen Haren en Eelde-Paterswolde, geldt sinds mei al een negatief zwemadvies vanwege blauwalgen in het water.
Voor het Zilvermeer, beter bekend als de Kardingerplas, geldt nu een waarschuwing voor zwemmers, omdat er blauwalg in het water zit. Dat gebeurde de afgelopen jaren veelvuldig. Daarom start de gemeente hoogstwaarschijnlijk deze week nog met een proef met een pomp, die de blauwalg moet gaan afvoeren.
Zwemmers in de Hoornse plas hebben kans op zwemmersjeuk, bultjes die intens jeuken. De jeuk wordt veroorzaakt door larven die de huid binnendringen en daar afsterven. Blauwalg kan bij zwemmers jeuk, misselijkheid, buikpijn en hoofdpijn veroorzaken.
Vrijdag is er kans op een bui. In het weekend zijn er droge perioden met…
Viskiosk Moi Eem! in de Oosterparkwijk blijft bestaan, maar Wim Meeuwesen en Judith Elzer staan…
Op de Verlengde Hereweg vond donderdagavond een ongeval plaats tussen een automobilist en een fietser.…
Bij het Hoofdstation is aannemer Anton Rail & Infra begonnen met het plaatsen stalen dakconstructies…
Bewoners van een appartementencomplex aan de Laarmanhof in Haren roken donderdagmiddag een gaslucht. Dat meldt…
Deze week is het de week van het inclusief onderwijs. Daarin wordt aandacht gevraagd voor…