Categorieën: Nieuws

“We gaan sommige plekken nu maar één keer in de vier weken maaien”

Het maaibeleid van de gemeente Groningen houdt steeds meer mensen bezig. Op sociale media verschijnt regelmatig een boos bericht dat onschuldige bloempjes vermorzeld worden door de brullende maaiende monsters van de gemeentelijke groendienst.

En eigenlijk zijn de ecologen van de gemeente Groningen wel blij met die meelevende kritiek. Het huidige college wil meer groen in de gemeente en maakt zich sterk voor een hogere biodiversiteit. Eén van de manieren om dat te gaan doen is een proef waarbij er op bepaalde gebieden minder gemaaid gaat worden.

Op plekken in parken zoals het Pioenpark wordt in plaats van één keer per week, nu één keer per vier weken gemaaid. Ondertussen wordt goed in de gaten gehouden hoe de veldjes zich ontwikkelen en hoe de mensen er op reageren. Met de ervaring die de gemeente op doet wordt bepaald of er misschien in de toekomst mee gedaan kan worden met maai-mei-niet, een initiatief dat oproept om pas in juni te beginnen met het maaiseizoen.

 

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Wouter Holsappel

Recente berichten

“Woensdag veel bewolking, donderdag en vrijdag ruimte voor de zon”

Na een aantal dagen waarbij de bewolking de overhand had, krijgt de zon in het…

22 minuten geleden

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

33 minuten geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

1 uur geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

2 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

4 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

5 uur geleden