Categorieën: Nieuws

‘Weekend brengt warme lucht uit Frankrijk; zondag zwoel en broeierig’

Vrijdag blijft het in Groningen nog relatief koel, maar vanaf zaterdag komt warme lucht onze kant op. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis schiet de temperatuur aan het begin van het weekend omhoog, maar neemt daardoor ook de kans op een regen of onweersbui toe.

“Vrijdagochtend hebben we last van uitgestrekte wolkenvelden die over ons gebied trekken”, zo stelt Kamphuis. “Gedurende de middag wordt de wolkendeken langzaam dunner en breekt de zon steeds vaker en beter door. Het wordt 21 graden bij een zwakke wind, die van het noorden naar het noordoosten draait.”

Volgens Kamphuis wordt het zaterdag meteen een stuk warmer: “Dan wordt er zeer warme lucht vanuit Frankrijk aangevoerd. Het wordt 27 graden. In de ochtend en begin van de middag is er veel zon, maar in de loop van de middag volgt meer bewolking. Tegen of in de avond neemt de kans op een felle regen- of onweersbui toe. In de nacht blijft de kans op een bui. Zondag is het zwoel en broeierig bij 25 of 26 graden. eerst is er geregeld zon en in de loop van de dag neemt de kans op een onweersbui opnieuw toe.”

Volgens Kamphuis doen de hogere temperaturen maandag juist weer een stap terug, met 22 tot 23 graden, veel bewolking en kans op een bui. Kamphuis: “Dinsdag en woensdag blijft de onstabiliteit met op beide dagen een regen- of onweersbui afgewisseld door nu en dan zon. Het wordt rond 22 graden. Stabiel zomerweer doemt ook aan het einde van de tunnel niet op.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Vrijdag bewolkt met later kans op zonVrijdag bewolkt met later kans op zon

Vrijdag bewolkt met later kans op zon

Vrijdag is er veel bewolking en dringen enkele buien vanuit Duitsland ons gebied binnen. "Of…

2 uur geleden
Teleurstellende nederlaag Donar tegen Den Helder SunsTeleurstellende nederlaag Donar tegen Den Helder Suns

Teleurstellende nederlaag Donar tegen Den Helder Suns

Donar heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd om een plek in de…

2 uur geleden
Gemeente koopt boerderij in Thesinge voor woningbouw en verplaatsing sportveldGemeente koopt boerderij in Thesinge voor woningbouw en verplaatsing sportveld

Gemeente koopt boerderij in Thesinge voor woningbouw en verplaatsing sportveld

De gemeente heeft de boerderij aan de Kerkstraat 1 in Thesinge gekocht. Het perceel bestaat…

3 uur geleden

Marco (15) basketbalt bij YETS Groningen: “Ik ben hier meer geopend”

Basketballen, huiswerk maken en samen eten: dit allemaal gebeurt bij YETS Groningen, een speciaal programma…

4 uur geleden

René Paas: kabinet berooft Noord-Nederland van geld voor Lelylijn

Commissaris van de Koning René Paas is zwaar teleurgesteld in het besluit van het kabinet…

7 uur geleden

Stationsweg wordt mega-halte en busparkeerplaats tijdens spoorstremming, Qbuzz maakt ‘slimme buslijnen’

Vanaf 10 mei verandert de Stationsweg twee maanden lang (64 dagen) in een grote bushalte.…

8 uur geleden