Categorieën: Nieuws

’28 nieuwe besmettingen in gemeente Groningen; 63 in provincie’

In de gemeente Groningen heeft de GGD sinds donderdagochtend 28 nieuwe besmettingen met het coronavirus aangetroffen. Dat blijkt uit de dagcijfers die het RIVM vrijdagmiddag bekend maakte. In de rest van de provincie vond de GGD nog eens 35 infecties.

Het aantal besmettingen in de gemeente Groningen daalde met dertig infecties ten opzichte van het aantal tussen woensdag- en donderdagochtend. In de provincie werden 28 besmettingen minder gevonden dan in de voorgaande vierentwintig uur.

In de gehele provincie heeft het RIVM geen nieuwe ziekenhuisopnames of overlijdens geregistreerd. Donderdag maakte het RIVM nog melding van één nieuwe ziekenhuisopname in de provincie Groningen.

Landelijk opnieuw meer infecties

Landelijk vonden de GGD’en 2.718 nieuwe bevestigde coronabesmettingen. Dat zijn er 104 meer dan donderdag.  86 mensen werden opgenomen in een ziekenhuis, waarvan dertien op een IC.  Het RIVM registreerde zes overlijdens door COVID-19. Donderdag meldde het RIVM nog zeven sterfgevallen.

Naweeën van storing op woensdag

De besmettingscijfers in Groningen liggen een stuk lager dan die van donderdag. Dit is mogelijk een nawee van een storing bij het RIVM, die woensdag plaatsvond. Door de storing kwamen er op die dag minder besmettingen binnen bij het Rijksinstituut. De gemiste besmettingen zijn hoogstwaarschijnlijk donderdag bij de besmettingscijfers opgeteld, waardoor het verschil met vrijdag groot uitpakt.

Hieronder vindt u een overzicht van het aantal nieuwe besmettingen, ziekenhuisopnames en sterfgevallen per Groningse gemeente:
Gemeente B Z O Gemeente B Z O
Groningen 28 0 0 Midden Groningen 10 0 0
Stadskanaal 0 0 0 Het Hogeland 8 0 0
Veendam 0 0 0 Westerkwartier 4 0 0
Pekela 1 0 0 Eemsdelta 2 0 0
Oldambt 4 0 0 Overig 2 0 0
Westerwolde 4 0 0
Totaal 63 0 0

 

Tom Veenstra

Recente berichten

FC Groningen wint oefenduel van FC Utrecht

FC Groningen heeft dinsdagmiddag een oefenzege geboekt op FC Utrecht. In de Euroborg eindigde het…

1 uur geleden

Boerderij Euvelgunnerheem ondergaat grote restauratie

De restauratiewerkzaamheden van de boerderij Euvelgunnerheem zijn in volle gang. Sommige delen stammen nog uit…

1 uur geleden

Zes jaar cel voor Groninger na handel in drugs en wapens

Een 38-jarige man uit Groningen is veroordeeld tot zes jaar cel voor het verhandelen van…

2 uur geleden

Vrouwenafdeling FC Groningen mogelijk naar sportpark Esserberg

De vrouwenafdeling van FC Groningen komt mogelijk naar sportpark de Esserberg aan de Rijksstraatweg in…

2 uur geleden

Ouderen dobberen met Vindicaters door de Diepenring

Tientallen ouderen genoten Dinsdag van de zon tijdens een rondvaart. Deze werd georganiseerd door studentenvereniging…

2 uur geleden

‘Feyenoord wil Luciano Valente overnemen van FC Groningen’

Feyenoord zou in gesprek zijn met FC Groningen over een mogelijke transfer van middenvelder Luciano…

2 uur geleden