Categorieën: Nieuws

Meer duidelijkheid over (tijdelijke) oplossing Gerrit Krolbrug in tweede helft september

In de tweede helft van september moet er meer duidelijkheid zijn over een (tijdelijke) wegverbinding over het Van Starkenborghkanaal, ter hoogte van de in mei aangevaren Gerrit Krolbrug. Dat heeft wethouder Philip Broeksma dinsdagmiddag schriftelijk medegedeeld aan de gemeenteraad.

Ingenieursbureau RHDHV werkt op dit moment aan plannen voor een berijdbare, tijdelijke, beweegbare of vaste brug. Op 15 september hoopt Broeksma de raad hier meer informatie over te kunnen geven.

Broeksma verwacht in dezelfde periode de uitslag van een mogelijk herstel van het huidige brugdek. Het dek wordt begin september vervoerd naar een werf aan de Stockholmstraat, waar een inspectie volgt. Uit dit onderzoek moet blijken of het brugdek hersteld kan worden.

Frustratie bij gebruikers en raadsleden

Begin deze maand uitten bewoners van de wijk Beijum en verschillende raadsleden nog hun frustratie over de omleidingsroute over de Noordzeebrug en de traagheid waarmee Rijkswaterstaat met een, al dan niet tijdelijke oplossing komt voor de verbroken verbinden over het Van Starkenborghkanaal.

Gemeente houdt vinger aan de pols

Over de omleidingsroute geeft de wethouder aan dat het verloop van de verkeerssituatie bij de bruggen de komende weken wordt gemonitord. Bij problemen zal de gemeente aanvullende maatregelen instellen. Ook wordt de bebording verbeterd, net als de doorstroming op de fiets-/loopbruggen en de adviesroutes voor fietsverkeer. “Ook onderzoeken we of de verlichting voldoende is voor het winterseizoen”, aldus Broeksma. “De omleidingsroutes voor het autoverkeer blijven in stand en leiden vooralsnog niet tot knelpunten.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…

6 uur geleden

Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…

7 uur geleden

Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…

8 uur geleden

TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…

8 uur geleden

Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…

10 uur geleden

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

12 uur geleden