Categorieën: Nieuws

Promoverende co-assistenten starten rechtszaak tegen UMCG

De Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband start, namens achtenveertig Groningse co-assistenten in het UMCG, een civiele rechtszaak tegen het Universitair Medisch Centrum Groningen.

Volgens artsenvakblad Medisch Contact eisen de 48 student-promovendi (studenten die hun master combineren met een promotietraject) dezelfde arbeidsvoorwaarden als hun collega’s die werknemer-promovendi zijn.

Experiment zorgt voor ongelijkheid

De studenten tekenenden een tussen 2016 en 2018 een contract met het UMCG als beurspromovendi, als onderdeel van een experiment van de Rijksoverheid en de Nederlandse universiteiten. Ze kregen daardoor geen dienstverband in het ziekenhuis, maar een beurs uit het universitaire profileringsfonds.

Hun uiteindelijke beloning voor hun werk ligt daardoor een stuk lager dan dat van werknemer-promovendi. Ook vinden de student-promovendi de arbeidsvoorwaarden waar ze onder werken niet gelijkwaardig.

Geen verrassing

De rechtszaak van de studenten komt niet als een verrassing voor het UMCG. Minister Ingrid van Engelshoven waarschuwde het ziekenhuis begin vorig jaar al voor mogelijke rechtszaken van beurspromovendi. De minister weigerde echter om het experiment stop te zetten.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Seizoen Drs. Vijfje voorbij, PKC’83/Team Amoeri dieper in de zorgen

De zaalvoetbalsters van Drs. Vijfje gingen vrijdagavond in de eerste ronde van de play-offs al…

32 minuten geleden

Aangenaam en zonnig weer tijdens Koningsdag, kwik blijft ook daarna geleidelijk stijgen

Groningen kan de komende dagen rekenen op zonnig, droog en steeds warmer weer. Koningsdag verloopt…

1 uur geleden

Pedaalpad in Beijum krijgt nieuw en waterbestendig wegdek

Vanaf 12 mei wordt het Pedaalpad in Beijum opgeknapt. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer…

2 uur geleden

Oosterbrug krijgt begin mei nieuwe laag asfalt

Op dinsdag 6 mei starten werkzaamheden aan de Oosterbrug. Dat levert hinder op, maar de…

2 uur geleden

Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…

3 uur geleden

Koningsnacht en Koningsdag in Groningen: muziek, vrijmarkten en festivals

Festiviteiten door de hele gemeente deze zaterdag (en vrijdagavond) tijdens de viering van Koningsdag in…

4 uur geleden