Foto Danja de Jonckheere Bezetting academiegebouw
Ongeveer honderd studenten hebben donderdag aan het begin van de middag de hal van het academiegebouw bezet.
Ze gaan pas weg als er toezeggingen gedaan worden om de kamernood onder buitenlandse studenten op te lossen. De actie volgde na een demonstratie van enkele honderden studenten.
De demonstratie was georganiseerd, omdat veel met name buitenlandse studenten geen kamer kunnen vinden in Groningen. De actievoerders vinden dat de gemeente en de onderwijsinstellingen hiervoor verantwoordelijk zijn.
De bezetters zijn van plan om een tijd te blijven, want zij hadden onder meer slaapzakken meegenomen. De politie kwam ook een kijkje nemen. Na overleg hebben de actievoerders de trappen ontruimd en zijn zij alleen nog in de hal aanwezig.
Marius Stuursma uit Groningen heeft het Pieterpad binnen 24 uur gefietst. In totaal legde hij…
Het plan om een zogeheten autoknip in de Eikenlaan in Selwerd bij de Asingastraat bij…
De invoering van de reclamebelasting in de gemeente Groningen zorgt voor grote onrust onder ondernemers.…
De verlichting in de Martinikerk is kapot en verouderd. Daarom houdt de kerk een inzamelingsactie…
Fascisme is verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Het woord fascisme wordt vandaag de dag steeds…
De website van de provincie Groningen werd maandagochtend een aantal uren platgelegd door een ddos-aanval.…