Categorieën: Nieuws

Wierden en Borgen gaat 150 woningen in zes dorpen aanpakken

De woningcorporatie Wierden en Borgen gaat de komende jaren 150 woningen in zes dorpen verduurzamen en verbeteren. De bewoners zaten daar al lang op te wachten, want oorspronkelijk zouden hun woningen versterkt worden.

Directeur-bestuurder Matthieu van Olffen van Wierden en Borgen en regiodirecteur Roelof Faber van Wijnen Noord en Oost hebben hierover dinsdag een overeenkomst ondertekend Het gaat om 150 woningen in de dorpen Ten Boer, Garmerwolde, Bedum, Onderdendam, Roodeschool en Uithuizermeeden.

Met dit project krijgen de bewoners na lange tijd eindelijk duidelijkheid. De woningen vielen tot 2019 in het versterkingsprogramma van de NAM. Vanwege de afbouw van de gaswinning en de nieuwe richtlijnen is versterking niet meer nodig. De woningen worden daarom nu verbeterd en verduurzaamd. Alles draait om het verminderen van energieverbruik en verbeteren van het binnenklimaat. Hiermee krijgt de bewoner een comfortabelere woning en het is beter voor het milieu.

De werkzaamheden starten eind dit jaar en zijn in 2023 afgerond. Van Wijnen maakt eind dit jaar alvast twee modelwoningen gereed. Daar kunnen de bewoners bekijken hoe hun woning eruit komt te zien.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

12 minuten geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

2 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

3 uur geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

3 uur geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

4 uur geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten” (foto’s)

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

4 uur geleden