Categorieën: Nieuws

Helft studenten vóór de coronacheck op de RUG

De helft van de studenten op de RUG is voorstander van de invoering van de coronapas op de universiteit. Dat blijkt uit een peiling die de U-krant heeft gehouden.

Van de ruim tweehonderd ondervraagde studenten vindt 49,8 procent invoering van een coronatoegangsbewijs een goed idee. Een kleine 38 procent ziet het gebruik van de CoronaCheck-app op de RUG om diverse redenen niet zitten, bijna 13 procent heeft geen mening of maakt het niet uit. Het demissionair kabinet onderzoekt momenteel of de QR-code ook moet worden getoond in het hoger onderwijs en op mbo’s, zoals nu in de horeca en sportscholen. Misschien volgt hierover aanstaande vrijdag al een besluit.

Voorstanders van invoering van de CoronaCheck op de universiteit wijzen er vaak op dat het aantal besmettingen de laatste weken explosief is gestegen. Een extra controle binnen het hoger onderwijs zal meer mensen aansporen om zich te laten vaccineren, denken zij. Tegenstanders vinden dat onderwijs toegankelijk moet zijn voor iedereen. Invoering van de CoronaCheck betekent dat niet-gevaccineerden buitengesloten worden. Veel tegenstanders zeggen echter dat zij zelf wel zijn gevaccineerd.

Volgens de U-krant zien de universiteiten en hbo’s weinig tot niets in de coronapas voor het hoger onderwijs, Er zijn ethische bezwaren en invoering is ‘enorm lastig en misschien wel onuitvoerbaar’, zeggen de Vereniging Hogescholen en de universiteitenkoepel VSNU. “De hele dag zijn er colleges, studenten komen af en aan, je hebt een doorstroom van mensen die naar colleges gaan en weggaan,” aldus de koepel. Invoering van de pas vraagt dus veel menskracht.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

4 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

5 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

5 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

5 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

6 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

7 uur geleden