Categorieën: Nieuws

Man die vader doodsloeg met hamer in Selwerd moet naar Pieter Baancentrum

De rechtbank in Groningen heeft maandagmiddag bepaald dat de veertigjarige Jeffrey A. uit Arnhem naar het Pieter Baan Centrum moet voor een onderzoek. A. wordt ervan verdacht dat hij, op 7 juni van dit jaar, zijn vader met een hamer heeft gedood in een woning aan de Vogelkersstraat in Selwerd.

Volgens verschillende media vermoedt het OM dat de man, ten tijde van het incident, leed aan een psychose. Dat zou niet de eerste keer zijn, want A. werd eerder opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis vanwege psychotische klachten. In het Pieter Baan Centrum moet duidelijk worden of A. in enige mate toerekeningsvatbaar wordt geacht voor zijn daden.

In juni van dit jaar sloeg A. zijn 69-jarige vader dood met een hamer. Dat deed hij in de woning van zijn vader in Selwerd. Daarna sloeg A. op de vlucht, maar hij werd korte tijd later aangehouden in een auto tussen Steendam en Siddeburen.

Wanneer de zaak tegen A. verder gaat, is nog niet geheel duidelijk. De inhoudelijke behandeling stond begin februari gepland, maar door zijn opname in het PBC zal dit langer gaan duren.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Woensdag veel bewolking, donderdag en vrijdag ruimte voor de zon”

Na een aantal dagen waarbij de bewolking de overhand had, krijgt de zon in het…

1 uur geleden

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

1 uur geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

2 uur geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

3 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

4 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

5 uur geleden