Categorieën: Nieuws

NOC*NSF roept met ‘position paper’ kabinet op om amateursport tot 20.00 uur mogelijk te maken

Sportkoepel NOC*NSF heeft met een ‘position paper’ het demissionaire kabinet opgeroepen om de amateursport tot 20.00 uur open te houden.

Door de nieuwe coronamaatregelen, die afgelopen zondag van kracht werden, moeten sportaccommodaties voor een periode van in ieder geval drie weken na 17.00 uur leeg zijn. “Miljoenen Nederlanders komen door die coronamaatregel stil te staan”, laat de sportkoepel weten. “Werk en school maken het voor veel mensen onmogelijk om overdag te sporten, omdat de georganiseerde sport grotendeels in de avonduren plaatsvindt.” NOC*NSF vraagt om het sporten te plaatsen onder de essentiële sectoren. NOC*NSF wordt bij de oproep gesteund door de Vereniging Sport en Gemeenten, het Platform Ondernemende Sportaanbieders en de gezamenlijke nationale sportbonden.

Uit cijfers van het RIVM blijkt dat besmettingen slechts zeer beperkt binnen de sport plaatsvinden. Daarnaast hebben sportverenigingen en sportaanbieders de afgelopen achttien maanden volgens NOC-NSF laten zien dat zij een veilige setting kunnen bieden. De afgelopen dagen blijkt dat veel sportaanbieders zich aanpassen. Zo bleek maandagavond dat sportscholen overwegen om in de ochtend eerder open te gaan. In het land zijn er daarnaast verenigingen die hun training naar 06.00 uur ’s ochtends verplaatsen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

2 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

2 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

3 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

5 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

7 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

7 uur geleden