Categorieën: Nieuws

Coronamaatregelen basisscholen: “Ze zijn vooral blij dat ze naar school kunnen”

Geen ouders op het schoolplein, veel zelftesten en mondkapjes op in de gangen: sinds maandag zijn dat nieuwe coronamaatregelen voor basisscholen. Bij de Brinkschool in Haren gaat dat tot nu toe best goed.

“We zien dat het heel fijn is dat we in ieder geval naar school mogen blijven gaan,” vertelt directrice Joyce Mollema. “De maatregelen zijn gewoon noodzakelijk, maar we zien dat het ook uitdagingen met zich meebrengt. Regelmatig moeten we een kind of een hele groep missen op school.”

Dan moeten de leerkrachten toch weer online lesgeven. Groep vier krijgt donderdag van juf Lot Kleiweg les in quarantaine. “Het was wel weer even wennen. Het intensief, maar we zien dat de kinderen het thuis goed doen.”

Vanaf groep zes moeten kinderen een mondkapje op in de gangen. Meester Libor Oosterhuis ziet dat dat goed wordt nageleefd. “Ze vinden het wel vervelend, maar ze zijn vooral blij dat ze gewoon naar school kunnen. Dat mondkapje nemen ze dan voor lief. Zeker in deze tijd, rond Sinterklaas en kerst, hoop ik dat het allemaal door kan gaan. Ik heb één leerling die morgen thuis via Zoom zijn surprise moet uitpakken.”

Toch zijn ze bang dat scholen straks toch weer helemaal dicht moeten. “Met hoe wij het georganiseerd hebben, met een combinatie van online les en les op school, denk ik dat we open kunnen blijven,” zegt Mollema. “Maar ik durf het niet met zekerheid te zeggen of dat lang zo kan blijven. Dat heeft echt te maken met de hoeveelheid besmettingen die we voor de kiezen krijgen.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Danja de Jonckheere

Recente berichten

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan”

Het is Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de ijsbaan van…

2 minuten geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

4 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

4 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

5 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

7 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

8 uur geleden