Categorieën: Nieuws

“Gemeente, bouw De Held 3, woningzoekenden verdienen het”

De gemeente moet meer daadkracht tonen om iets te doen aan het schreeuwend tekort aan woningen. Dat stellen de Stadspartij, 100% Groningen en de Sportpartij.

Volgens de drie partijen ligt er in Groningen veel potentie om te bouwen voor woningzoekenden. Ze vragen zich echter af of de gemeente deze potentie samen met projectontwikkelaars kan invullen. Zo wordt er al jaren gesteggeld over de grond waar De Held 3 gebouwd moet worden, tussen de wijk Gravenburg en De Held 1. De plannen liggen al jaren klaar, maar ter plekke liggen nog geen wegen, laat staan dat er wordt gebouwd.

Eind jaren 90 verkochten boeren veel grond aan projectontwikkelaars. De gemeente kreeg ongeveer de helft in handen en stak de laatste jaren zo’n 1,3 miljoen euro in de plannen voor De Held 3. Maaar steeds vaker lijkt het alsof de gemeente hoe dan ook de regie wil houden, ten koste van alles, aldus de drie fracties.

“De gemeente wil dat de drie ontwikkelaars een deel van hun grond afstaan voor die plannen,” aldus fractievoorzitter Amrut Sijbolts van de Stadspartij. “Zonder tegenprestaties willen die marktpartijen niet, en daar zijn onze inwoners de dupe van. De houding en werkwijze van de gemeente moet meer flexibel, constructief en transparant worden. En wel direct.”

Gert van Akkeren

Recente berichten

Politie zoekt tips over doorrijder na ongeluk op Driebondsweg

Op de kruising van het fietspad met de inrit van de carpoolplaats op de Driebondsweg…

11 minuten geleden

Kabinet overweegt extra geld voor Lelylijn en Nedersaksenlijn

Het kabinet overweegt extra geld uit te trekken voor nieuwe spoorverbindingen, waaronder de Lelylijn en…

28 minuten geleden

Veel zon en iedere dag 3 graden erbij

Dinsdag is het zonovergoten en wordt het 10 graden. De wind uit het oosten tot…

12 uur geleden

Groningen is een ‘Stap Verder’ qua afhandeling schades, maar minder ver qua versterking

Er is ten opzichte van twee jaar geleden vooruitgang geboekt in de afhandeling van schademeldingen…

17 uur geleden

Stadjer moet bijna anderhalf jaar de cel in voor drugshandel

Een 26-jarige man uit Groningen is veroordeeld tot 24 maanden celstraf (waarvan acht maanden voorwaardelijk)…

18 uur geleden

Vrachtvliegtuigen Defensie oefenen twee weken boven Groningen, voornamelijk in het donker

Van 24 maart tot en met 4 april wordt de oefening Orange Bull gehouden. Over…

19 uur geleden