Foto: Coöperatie GOED
Duurzame-energieprojecten ontwikkelen en met de opbrengsten energiearmoede bestrijden. Dat is de filosofie achter de Coöperatie GOED, een nieuw initiatief van de Groninger onderneemster Musetta Blaauw
De eerste vijf zon-op-daken projecten zijn inmiddels begonnen in de stad Groningen. Vijf gebouwen binnen de coöperatie worden deze winter voorzien van zonnepanelen. Samen met projecten in Sappemeer en Leeuwarden moeten dat er begin volgend jaar 1.200 zijn. Aan het einde van het jaar hoopt Blaauw ook in de rest van Nederland actief te zijn.
De opbrengsten uit de zonnedaken wordt gebruikt om energiearmoede te verlichten. De winst van de GOED-projecten gaat naar huishoudens die dat goed kunnen gebruiken. Zij ontvangen tien euro per maand op hun rekening, wat ze kunnen gebruiken om een deel van de energierekening te betalen of te investeren in verduurzaming van hun woning. Dat doet de coöperatie onder meer via de Voedselbank.
“Energieprojecten leveren geld op”, zegt initiatiefnemer Blaauw, onder meer bekend als eigenaresse van Musjes Kinderwinkel in de Zwanestraat. “En als burgers deze samen ontwikkelen, dan kunnen zij ook samen beslissen wat er met die opbrengsten gedaan wordt. Wanneer we in jouw buurt groen gaan opwekken, nodigen we je uit om GOEDe Buur te worden. Alleen met genoeg GOEDe Buren komen we in aanmerking voor de Postcoderoossubsidie (SCE) waarmee deze projecten uitgevoerd kunnen worden. Daarmee komt het GOEDgeld beschikbaar en kan het worden uitgedeeld. Wie nog meer goed wil doen: een locatie of donatie ter beschikking stellen voor een opwekproject maakt het mogelijk dat we nóg meer huishoudens kunnen helpen.”
Een 23-jarige man uit Groningen die eind december werd aangehouden op verdenking van het witwassen…
Een 34-jarige man uit Groningen zit vast op verdenking van grootschalige fraude met domeinnamen. Volgens…
De sterrenhemel blijft magisch, en gelukkig hebben we sterrenkundige Jeffrey Bout aan de lijn !…
De werkdruk bij Jeugdbescherming Noord (JB Noord) en Veilig Thuis Groningen (VTG) blijft onverminderd hoog.…
Op een fietspad langs de Kluiverboom in Lewenborg vond aan het begin van donderdagavond een…
Richting het weekend wordt het weer in Groningen geleidelijk aan frisser. Vrijdag begint nog met…