Categorieën: Nieuws

Vismarkt wordt zondag beklad met teksten die vrouwen en lhbti’ers naar hun hoofd geslingerd krijgen

Door de straten rond de Vismarkt te bekladden, wil de Groningse afdeling van DWARS (de jongerenorganisatie van GroenLinks) aanstaande zondag aandacht vragen voor straatintimidatie. Want volgens DWARS wordt een kort rokje of een opvallend uiterlijk nog te vaak gezien als excuus om een vervelende of seksueel getinte opmerking te maken.

Met de actie wil dwars voorbijgangers confronteren met de teksten die vooral vrouwen en personen met LHBT+ achtergrond, nog al te vaak naar hun hoofd gegooid krijgen. Uit een enquête van de Ukrant van deze zomer bleek dat 86 procent van de vrouwen die de vragenlijst hadden ingevuld, te maken hebben gehad met straatintimidatie.

“Het zou niet moeten dat iemand bewust gaat nadenken wat diegene aantrekt, waar diegene naar toe gaat en op welk tijdstip om maar geen opmerkingen te krijgen. In een stad als Groningen zou iedereen zich moeten kunnen uitdrukken zoals die wil zonder ongepaste opmerkingen,” aldus Sophie Middelhuis, voorzitter van DWARS Groningen. Noa Knip, de initiatiefnemer van de manifestatie en tevens bestuurslid van DWARS Groningen, vult aan: “Groningen moet een veilige omgeving zijn. We willen daarom een opvallend signaal geven dat straatintimidatie écht niet meer van deze tijd is. Deze bewustwording is nog maar het begin.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

14 minuten geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

37 minuten geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

54 minuten geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten”

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

2 uur geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

3 uur geleden

Zonder licht rijden leidt tot inname rijbewijs

Het rijbewijs van een beginnend automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag ingenomen…

4 uur geleden