Categorieën: Nieuws

Zelftest vanaf nu voldoende bij corona-gerelateerde klachten

Tot nog toe luidde het advies van de Rijksoverheid aan mensen met corona-gerelateerde klachten om zich te laten testen bij de GGD. Maar het OMT adviseerde eerder al aan het demissionaire kabinet dat ook zelftesten geschikt zijn om te gebruiken bij mensen met deze klachten. Demissionair minister Hugo de Jonge neemt dit advies nu over.

Mensen die corona-gerelateerde klachten hebben, kunnen vanaf nu een zelftest doen of naar de GGD. Bij een positieve zelftest is een GGD-test altijd nodig. Met dit advies is de verwachting dat meer mensen zich testen bij klachten. Belangrijk blijft wel dat ze dat zo snel mogelijk na het ontstaan van de klachten doen, benadrukt De Jonge.

“Het is heel fijn om te weten dat zelftesten nu ook betrouwbaar en veilig blijken te zijn om te gebruiken als je klachten hebt”, laat de demissionaire bewindsman donderdagavond weten. “Ik hoop dat hierdoor meer mensen ervoor kiezen om zich te testen als ze klachten krijgen. Zorg er dus voor dat je altijd een paar in je keukenkastje hebt liggen.”

Geen zelftests bij kwetsbaren en quarantaine

Voor mensen met een kwetsbare gezondheid, die ernstig ziek zijn of in contact komen met kwetsbare personen is een zelftest niet afdoende. Ook cruciale medewerkers (die werken met kwetsbare mensen) moeten zich bij klachten standaard melden bij de GGD.

Ook mensen die in quarantaine zitten kunnen na vijf dagen een coronatest doen. Een zelftest is daarvoor niet geschikt. Deze mensen moeten een testafspraak maken bij de GGD.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
Tom Veenstra

Recente berichten

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

30 minuten geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

3 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

3 uur geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

4 uur geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

4 uur geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten” (foto’s)

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

5 uur geleden