Categorieën: Nieuws

Bouw van Stadshavens gaat zo’n 120 miljoen euro kosten

De bouw van het nieuwe stadsdeel ‘Stadshavens’ is een stap dichterbij gekomen. De plannen voorzien in de bouw van 2.400 woningen en 30.000 m2 aan bedrijfsruimte.

De gemeente Groningen, woningcorporaties Lefier en Nijestee en ontwikkelaars VanWonen, BPD en VolkerWessels Vastgoed hebben het voornemen, een samenwerkingsovereenkomst te tekenen voor het nieuwe stadsdeel langs het Eemskanaal. De partijen hebben afspraken gemaakt voor woningbouw, de inrichting van de openbare ruimte, de ombouw van het Damsterdiep tot groene stadslaan en de aanleg van een Havenpark. Hiervoor is een kleine 120 miljoen euro begroot. Het college vraagt de gemeenteraad om in te stemmen met een financiële bijdrage.

Stadshavens moet een levendig gebied worden, waar het prettig wonen, werken en verblijven is. Er komen koop- en huurwoningen voor alle inkomens, waaronder 15 procent (360 woningen) sociale huur. De wijk wordt duurzaam, aardgasvrij, klimaatbestendig en autoluw, aldus wethouder Roeland van der Schaaf. Als alle procedures voorspoedig verlopen, dan kan de eerste schop in 2024 de grond in.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Automonteurs en fietsherstellers leggen twee dagen het werk neer: “Men pikt het niet”

Automonteurs, fietsherstellers en autohandelaren in Groningen leggen komende maandag en dinsdag het werk neer. De…

18 minuten geleden

Brand op dakterras aan Tuinbouwstraat snel onder controle

Op het dakterras van een woning aan de Tuinbouwstraat heeft zaterdagochtend korte tijd brand gewoed.…

51 minuten geleden

“Voetgangerstrap bij fietsbrug De Hoogte is door bewoners niet naar voren gebracht”

Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…

3 uur geleden

Beijum lijkt weer een grote vrijmarkt te krijgen op Koningsdag

De afgelopen jaren moest Beijum het zonder een grote vrijmarkt stellen op Koningsdag. Dit jaar…

4 uur geleden

Zomertijd gaat dit weekend in: klok gaat een uur vooruit

Dit weekend nemen we afscheid van de wintertijd. Dit betekent dat het in de avond…

4 uur geleden

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft vrijdagavond laat een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de betrokken…

13 uur geleden