De brandweer rukte vrijdag uit naar autobedrijf aan de Duinkerkenstraat, omdat er veel rook uit het pand zou komen. Ter plaatse bleek dit echter enorm mee te vallen. Een soortement van ‘barbecue’ in het bedrijf zou de bron van de rookontwikkeling zijn geweest.
De brandweer schaalde het incident in eerste instantie op naar een ‘middelbrand’, waardoor een extra blusvoertuig en een hoogwerker werden opgeroepen. Maar na aankomst van het eerste voertuig bleek de rookontwikkeling dusdanig mee te vallen, dat de twee extra voertuigen meteen terug konden naar de kazerne.
Eenmaal binnen vonden de brandweerlieden een ijzeren bak (een soortement van ‘barbecue’, aldus een brandweerwoordvoerder) met daarin smeulend hout. Deze is buiten gezet en daar gedoofd.
Om er zeker van te zijn dat er niet meer brandhaarden in het pand waren, besloten de brandweerlieden alle ruimtes te controleren. Daarvoor moest een deur in het pand worden geforceerd.
De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…
Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…
Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…
Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…