Categorieën: Nieuws

RuG schrapt vak ‘kritisch denken’; hoofddocent wil studenten overtuigen van ‘alternatieve waarheid’

Een universitair hoofddocent van de RuG mag zijn vak ‘kritisch denken’ voorlopig niet meer geven. De Ukrant meldt dat hij studenten niet alleen les over complottheorieën gaf, maar dat hij ook probeerde hen te overtuigen van zijn eigen ‘alternatieve waarheid’.

Nadat verschillende studenten zich niet langer veilig voelden als ze een andere mening hadden, werd aan de bel getrokken bij het faculteitsbestuur. Daarop werden verschillende gesprekken gevoerd met de docent. Ook werd een deskundige ingevlogen die de lessen van de hoofddocent bijwoonde waarna deze deskundige een waarschuwing gaf. Begin dit jaar werd besloten dat het vak ‘kritisch denken’, systems view on life, voorlopig niet wordt gegeven.

Studenten
De Ukrant sprak met verschillende studenten. Een aantal van hen geeft aan dat ze niet verbaasd zijn dat het vak geschrapt is. Eén van hen vertelt dat ze huiswerk kregen waarbij een artikel over klimaatverandering bestudeerd moest worden. De artikelen waren nauwelijks academisch te noemen, en kwamen uit obscure hoeken op het internet. Een andere studente in het artikel laat een ander geluid horen. Volgens haar heeft de hoofddocent het kritisch denken echt verbeterd.

Onderzoek
De Rijksuniversiteit Groningen laat aan het Dagblad van het Noorden weten dat er een onderzoek loopt naar wat er precies is gebeurd.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

2 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

2 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

3 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

5 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

7 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

8 uur geleden