Categorieën: Nieuws

CDA presenteert eigen armoedeplan: “Zoals het nu is, kan het niet”

Meer basisbanen, beter geïsoleerde woningen en gratis sportverenigingen voor kinderen. Dat zijn een paar punten uit het armoedeplan van het CDA, dat ze dinsdag presenteerden.

Volgens lijsttrekker Jalt de Haan is een van de belangrijkste punten uit hun nieuwe plan dat ze zo veel mogelijk mensen aan een baan willen helpen. “Dat doen we met een opleidings- en banencentrum. Er zitten in Groningen zo’n 10.000 mensen in de bijstand en veel van die mensen willen wel werken, maar die hebben hulp nodig. Veel werkgevers zijn ook op zoek. Zo worden mensen vanuit de bijstand toegeleid naar banen waar ze echt nodig zijn.”

De presentatie was  in de bloemenwinkel in winkelcentrum Paddepoel, waar de partij elke dinsdag aan een praattafel spreekt met mensen die in armoede leven. Een van de mensen die meewerkt aan de praattafel is Mirjam Nagelmaker. Zij begon vijf jaar geleden het project Stadjers Hand in Hand, waarbij coaches worden gekoppeld aan mensen in armoede. Ze ziet bij de praattafel wekelijks wat armoede met mensen doet.  “Het is voor mensen heel moeilijk om over hun zorgen, financiële kwesties en eenzaamheid te praten. Dit is laagdrempelig. Er komen ongeveer tot drie mensen per keer. Ik heb wel eens mensen die in paniek zijn vanwege hun eenzaamheid.”

Het CDA is niet de enige partij die met een eigen armoedeplan komt. De Haan hoopt dan ook dat de partijen meer gaan samenwerken om het probleem op te lossen. “We weten uit de cijfers dat één op de zes kinderen in de stad in armoede opgroeit. Ik sta ook voor de klas in Beijum. Ik heb ook kinderen in de klas zitten die helaas gebruik moeten maken van de Voedselbank. Je ziet dan wat armoede met mensen kan doen. Het is goed om, als de nieuwe periode begint, met alle raadsleden samen te kijken hoe we kunnen zorgen voor structurele oplossingen. Zoals het nu is kunnen we het niet laten.”

Danja de Jonckheere

Recente berichten

“Woensdag zonovergoten, op vrijdag mogelijk 20 graden”

De zon krijgt de komende dagen alle ruimte. Volgens de OOG-weerman is er een kans…

10 uur geleden

Langstzittende coach van Promotieklasse Julian Steen stopt bij GHHC

Julian Steen neemt na dit seizoen afscheid als coach van dames 1 van hockeyvereniging GHHC.…

11 uur geleden

Dak verwijderd van historische boerderij Euvelgunnerheem

Met het verwijderen van het dak van de boerderij Euvelgunnerheem is het herstel van het…

12 uur geleden

Bewoners pleiten voor geluidsschermen bij verdiepte ligging: “Dit overstijgt ons voorstellingsvermogen”

Bij de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg moeten snel geluidsschermen geplaatst worden. Dat vinden…

12 uur geleden

Jenning de Boo ontvangt gouden sportpenning: “Hier staat een hele trotse Groninger”

Langebaanschaatser Jenning de Boo heeft dinsdag uit handen van sportwethouder Inge Jongman (ChristenUnie) de gouden…

14 uur geleden

Snelheid van laadpalen wordt tijdens piekmomenten verlaagd

Een proef in het zuiden van het land om de laadsnelheid van laadpalen tijdens piekmomenten…

16 uur geleden