Categorieën: Nieuws

Komende zondag vredesprotest in binnenstad voor Oekraïne

De Groningse afdeling van Lux Europae organiseert aanstaande zondag een vredesdemonstratie in de binnenstad. De organisatie roept Groningers op mee te doen om ‘steun te betuigen aan het Oekraïense volk en de vrije wereld’.

Volgens Lux is iedereen uitgenodigd om te komen: “Europeanen, Russen, niet-Europeanen, het maakt niet uit waar je vandaan komt en waar je staat in het politieke spectrum. Als je Oekraïne en de vrede in Europa steunt, ben je welkom”, schrijft de organisatie op haar Instagram-pagina.

Waar en hoe laat het protest gaat plaatsvinden, is nog niet bekend.

Lux was al van plan om volgende week zaterdag te demonstreren in de binnenstad, maar dit protest is vervroegd door de ontwikkelingen van donderdag. De organisatie hoopt op een hoge opkomst. “Samen kunnen we een krachtige boodschap sturen naar wie de leiding heeft. We ontmoeten elkaar in de binnenstad van Groningen om solidariteit te betuigen met onze Europese landgenoten uit Oekraïne in hun strijd voor zelfbeschikking.”

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

37 minuten geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

3 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

3 uur geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

4 uur geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

4 uur geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten” (foto’s)

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

5 uur geleden