Categorieën: Nieuws

Regiohelden Award voor Groninger journalisten RTV Noord

Een drieluik over de ongelijke behandeling bij identieke aardbevingsschades leverde het journalistenduo Tristan Braakman en Mario Miskovic van RTV Noord donderdagmiddag de Regiohelden Award 2021 op in de categorie De Nieuwsjager.

In hun drieluik maakten de twee RTV Noord-journalisten duidelijk dat bij vergelijkbare huizen met vergelijkbare schades door aardbevingen de uitgekeerde schadevergoedingen sterk uiteenlopen.

Volgens de jury van de Regiohelden Award (Gerie Smit (NH), Heidi Wulfsen (NOS), Peter Smet (SvdJ), Carmen Fernald (Omroep MAX), Evert Cuijpers (Omroep Venlo) en Nejifi Ramirez (Bureau Regio) en voorzitter Dionne Stax) had dit nieuws ‘echt impact’, omdat deze serie voor de overheid de aanleiding was om de behandeling van de aardbevingsschade aan te passen. “Je doet je journalistieke werk alleen echt goed, als je het voor elkaar krijgt om iets wezenlijks te betekenen voor je publiek. Dit nieuws komt uit hun netwerk van de mensen die daar wonen. De makers komen op voor de inwoners en maakt de verschillen die er zijn bij de behandeling van de aardbevingsschade aanhangig.”, schrijft de jury in haar oordeel.

Braakman en Miskovic waren ook genomineerd in de categorie Innovatie. Hier viel het duo echter buiten de prijzen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

3 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

4 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

5 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

6 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

8 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

8 uur geleden