Foto: Marta Posemuckel via Pixabay
Hoewel de provincie Groningen 2021 heeft afgesloten met een besteedbaar saldo van 21,7 miljoen euro op de jaarrekening, kan het geld niet meteen in de spaarpot. Bijna een derde van de geplande projecten en programma zijn niet of slechts gedeeltelijk gelukt.
Uit de jaarstukken die Provinciale Staten dinsdag hebben ontvangen blijkt onder meer dat de provincie zo’n 14 miljoen euro aan overschot had. Dat komt volgens het provinciebestuur onder meer omdat grote projecten als het Werelderfgoedcentrum Waddenzee en initiatieven rond het Gronings Provinciaal Beweegakkoord niet zijn voltooid.
“De coronacrisis heeft veel onzekerheid veroorzaakt”, aldus gedeputeerde IJzebrand Rijzebol. “Ook als provincie merken we hier de effecten van. Mede door corona zijn een aantal projecten vertraagd. We vragen Provinciale Staten het bestemde geld opnieuw beschikbaar te stellen, zodat we in 2022 deze projecten alsnog kunnen afronden.”
Met 20,7 graden werd deze vrijdag het warmterecord geëvenaard bij het weerstation van het KNMI…
Uitgever ROVAVO (van onder meer de Groninger Krant) heeft de namen meerdere huis-aan-huisbladen overgenomen van…
De kap van het Betonbos langs het Eemskanaal is vrijdag stilgelegd. Dat gebeurde nadat omwonenden…
Steunpunt WIJS bestaat tien jaar en dit werd donderdag gevierd in het Forum Groningen. (meer…)
Naast het cellencomplex van de politie aan de Hooghoudtstraat is vrijdagmiddag een fietser ten val…
In de Herestraat in Groningen is donderdagavond een grote vechtpartij uitgebroken. Ongeveer twintig jongeren vielen…