Categorieën: Nieuws

Studenten beoordelen RUG net iets onder landelijk gemiddelde

Studenten aan de Rijksuniversiteit Groningen beoordelen hun opleidingsinstituut net iets lager dan het landelijke gemiddelde. Dat blijkt uit de eerste resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE).

De NSE wordt jaarlijks afgenomen onder alle studenten in het hoger onderwijs. Ongeveer dertig procent van de studenten aan de RUG deed mee. De RUG kreeg op de meeste vragen een positief cijfer van haar studenten. De invullers van de enquête beoordelen hun studie ongeveer hetzelfde als vorig jaar. De sfeer op de universiteit en de faciliteiten aan de RUG kregen hogere cijfers dan een jaar geleden. Dat is waarschijnlijk een gevolg van de afgebouwde coronamaatregelen.

Volgens de RUG blijft de grootste uitdaging het aansluiten van studies aan de beroepspraktijk en de banenmarkt. De docenten van de RUG krijgen bovengemiddeld hoge cijfers, met name op het gebied van bereikbaarheid.

Tom Veenstra

Recente berichten

Brand in slooppand UMCG snel onder controle

In een leegstaand gebouw van het UMCG aan de Antonius Deusinglaan heeft zondagmiddag korte tijd…

2 uur geleden

Willumsson zorgt voor explosie van vreugde in de Euroborg

FC Groningen heeft met 1-0 van Fortuna Sittard gewonnen. Doelpuntenmaker in minuut 87 was Brynjolfur…

3 uur geleden

Oproep Oekraïens orkest om naar front te gaan zorgt voor schok in Haren: “Ik wil een politiek appèl doen”

De schok is groot bij de Sociale Brigade in Haren. Een deel van het militaire…

3 uur geleden

(LIVE) FC Groningen wint met 1-0 van Fortuna Sittard

FC Groningen vervolgt vandaag de competitie tegen Fortuna Sittard. De twee ploegen staan dicht bij…

5 uur geleden

Automobilist met vier keer teveel alcohol op raakt rijbewijs kwijt in Beijum

Politieagenten hebben in de nacht van zaterdag op zondag het rijbewijs van een automobilist afgepakt…

5 uur geleden

Vrouwen ervaren vaker bijwerkingen van medicijnen dan mannen, UMCG onderzoekt oorzaken

Het UMCG gaat vijf investeringen van 10.000 euro doen in veelbelovende onderzoeken die de verschillen…

5 uur geleden