Categorieën: Nieuws

Fietsritje Challenge in Groningen was goed voor 35.000 ritjes

Ruim duizend Groningers maakten tussen 11 februari en 9 mei van de Ommetje-app om fietsritjes door Groningen te maken, via de speciale Fietsritje Challenge. Dat leverde in totaal 35.000 fietsritten op.

De Fietsritje Challenge is een initiatief van de provincie, Groningen Bereikbaar en de Hersenstichting Groningers. Via de challenge worden Groningers uitgedaagd om gedurende 14 weken, via de wandel-app ‘Ommetje’ van de Hersenstichting, meer te fietsen rondom de afsluiting van het Julianaplein en om Groningers te stimuleren meer te bewegen.

Duizend Groningers gingen de uitdaging aan. De 35.000 fietsritjes die ze maakten waren gemiddeld 6,6 kilometer lang en duurden gemiddeld 42 minuten.

Aan de Challenge waren ook prijzen verbonden voor de meeste fietskilometers en voor het behalen van alle fietsdoelstellingen. Vrijdagochtend werden deze prijzen (een fietstour door Groningen, een gratis fietscheck, een Groningse sweater en speciale Fietsritje-sokken) uitgereikt aan de winnaars.

Het is nog niet bekend of de pilot een vervolg krijgt. De provincie, Groningen Bereikbaar en de Hersenstichting gaan onderzoeken of de Challenge een succes is geweest.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…

5 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

5 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

6 uur geleden

Oud prof Said Bakkati opvallende versterking Be Quick zaterdag

Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…

6 uur geleden

Hoge Raad bevestigt na langslepend conflict: beurspromovendi waren toch echt werknemers van UMCG

De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…

8 uur geleden

Statenfracties willen opheldering over kapstop Betonbos op laatste snik: ‘Al weken bekend dat er broedende vogels zijn’

Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…

10 uur geleden