Categorieën: Nieuws

Sponsoractie restauratie zwembadbeeld Badstratenbuurt levert ruim 340 euro op

Een sponsoractie van de Badstratenbuurt om het zwembadbeeld mee te kunnen restaureren heeft ruim 340 euro opgeleverd. Dat laat de wijkvereniging weten.

Zaterdag vond op het Badhuisplein een actiemiddag plaats. “Er was eten en drinken, er kon geluisterd worden naar muziek en men kon zich laten schminken en fotograferen”, schrijft de wijkvereniging. “Ook was er een loterij waar mooie prijzen mee te winnen waren. Voor alle activiteiten moest betaald worden, om daarmee zoveel mogelijk geld op te halen voor het kunnen herstellen van het beeld.” Uiteindelijk werd er 342 euro opgehaald. “En daar zijn we heel erg blij mee.”

Het beeld dat gerestaureerd moet gaan worden is het beeld ‘vrouw met twee dolfijnen’. Het beeld is in de jaren dertig van de vorige eeuw gemaakt door kunstenaar Sebastiaan Galis. Het kreeg een plek op het terrein voor het Badhuis, in het deel waarvoor toegang moest worden betaald. Na opening van zwembad De Papiermolen kwam het bad in de Badstratenbuurt te vervallen en werd het terrein aangekocht door tabaksfabriek Niemeyer. Het beeld werd door Niemeyer geschonken aan tuinvereniging Piccardthof, waar het door de jaren heen in verval is geraakt. In 2021 kwam het beeld terug naar de Badstratenbuurt, nadat de wijk contact had gezocht met de Piccardthof.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

22 minuten geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

4 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

5 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

6 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

7 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

8 uur geleden