Categorieën: Nieuws

Zaak rond dodelijk ongeval Paterswoldseweg uitgesteld, familie teleurgesteld

Omdat de 31-jarige verdachte niet kwam opdagen, is de zaak rond een dodelijk verkeersongeval op de Paterswoldseweg maandagochtend uitgesteld door de politierechter in Groningen. De zaak wacht inmiddels bijna twee jaar op behandeling.

Dat melden RTV Noord en DvhN maandagmiddag.

In de rechtszaal werd duidelijk dat niet volledig duidelijk was of de verdachte wist dat de rechtszaak vandaag plaats zou vinden. Daarop besloot de rechter de zaak opnieuw uit te stellen. Wanneer de zaak wel inhoudelijk wordt behandeld in de rechtszaal, is niet duidelijk. Het OM mikt op oktober.

Het slachtoffer van de dodelijke aanrijding, een barman van Café Merleyn in Groningen, stak in de nacht van 17 oktober 2020 de Paterswoldseweg over op zijn fiets. De verdachte, een nu 31-jarige man uit Groningen, reed met veel te hoge snelheid in op het slachtoffer. Normaal wordt een dergelijk ongeval behandeld door een kantonrechter. Maar omdat de verdachte meteen uitstapte en een pond henneptoppen het Eendrachtskanaal ingooide, kwam de zaak op de agenda van de politierechter.

Nabestaanden van het slachtoffer reageerden aangeslagen op het uitstel van de rechtszaak. De familie was, met de rechtszaak en het uitstrooien van de as van de jonge Groninger, op zoek naar afsluiting.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

2 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

2 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

2 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

3 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

4 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

5 uur geleden