Foto: Jantje Beton
Het Speelfestival in de stad gaat maandag 15 augustus zijn vijfde week in. De Speelfestivalweek vindt die week plaats in De Wijert.
Het festival vindt gedurende de zomer plaats in elf kwetsbare wijken van de stad. Het gaat om een initiatief van de Speeltuincentrale. Die begon vijf jaar geleden met een speelfestival voor kinderen die niet of nauwelijks op vakantie gaan. Er zijn tijdens deze zomervakantie allerlei gratis zomerse activiteiten: er wordt gesport, gedanst, gezwommen, geklommen en geknutseld.
Het Speelfestival in De Wijert wordt op maandag 15 augustus geopend door wethouder Carine Bloemhoff. Zij geeft een demonstratie aan de kinderen, hoe je een lekkere mocktail maakt, met allerlei fruitsoorten, ijs en limonades om te mixen, blenderen of schudden. Ze verklaart dan ook het festival voor geopend. De opening vindt plaats om 13.30 uur in MFC De Wijert aan de P.C. Hooftlaan. Het speelfestival in De Wijert duurt tot en met vrijdag 19 augustus.
Een rookmelder heeft dinsdagavond erger voorkomen in de wijk Vinkhuizen. Aan de Goudlaan hoorden buurtbewoners…
De komende dagen gaan zonovergoten verlopen. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis wordt het op donderdag zelfs…
Het boek 'De 19 treinen naar Sobibór' van Elie Aron Cohen dat in 1979 werd…
Op het balkon van een woning aan de Wibenaheerd heeft dinsdagavond korte tijd brand gewoed.…
Politieagenten hebben dinsdagavond een nepvuurwapen in beslaggenomen in het gebied de Gele Loper. Dat meldt…
Politieke partijen in de Groningse gemeenteraad reageren verheugd op het nieuws dat er een landelijk…