Categorieën: Nieuws

Verhuur van woningen maximaal 30 nachten per jaar

Om de wooncrisis aan te pakken mogen vanaf 1 januari volgend jaar woningen maximaal 30 nachten per jaar worden verhuurd aan toeristen. Dat heeft het gemeentebestuur woensdag bekendgemaakt.

Een toenemend aantal woningen in Groningen en Haren wordt een groot deel van het jaar, of zelfs het hele jaar, voor korte periodes verhuurd aan toeristen. Dat gebeurt vaak via Airbnb, Booking.com en Expedia. Dat betekent echter dat deze woningen niet beschikbaar zijn voor huiszoekenden, en het leidt bovendien vaak tot overlast in de woonwijk.

Het college kiest voor maximaal 30 nachten per jaar, zodat het pand vooral gebruikt wordt als eigen woning. Uitzonderingen zijn bed & breakfasts met ruimte voor logies en ontbijt. Bovendien moet deze eigenaar ingeschreven zijn bij de Kamer van Koophandel. De nieuwe regeling geldt ook niet voor Ten Boer, omdat daar geen woningtekort is aangetoond.

Vanaf 1 januari kan iedereen zijn woning verhuren voor maximaal 30 nachten. Verhuurders moeten wel hun woning van tevoren registreren. Hiermee weet de gemeente wie aanspreekpunt is voor zo’n woning. Ook betalen verhuurders straks toeristenbelasting. De gemeenteraad neemt in oktober de uiteindelijke beslissing over het voorstel.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

28 minuten geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

51 minuten geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

1 uur geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten” (foto’s)

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

2 uur geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

3 uur geleden

Zonder licht rijden leidt tot inname rijbewijs

Het rijbewijs van een beginnend automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag ingenomen…

4 uur geleden