Categorieën: Nieuws

Deel lijnbussen Qbuzz rijdt ondanks staking

Wie vrijdagochtend een onachtzame blik wierp richting de busperrons bij het Hoofdstation, had niet meteen door dat er een staking plaatsvindt in het openbaar vervoer. Slechts een deel van de Qbuzz-chauffers legde het werk neer, waardoor een aantal Groningers toch een bus kon vinden richting hun bestemming.

Alleen vakbond FNV kondigde een staking af, als afsluiter van een estafettestaking in het hele land. De andere vakbonden doen niet mee. Dat betekende dat mensen die vrijdagochtend toch besloten om het erop te wagen een bus te pakken, niet altijd van een koude kermis thuiskwamen. Veel reizigers deden wel een stuk langer over hun busreis. Maar ook voor deze reizigers blijft het gissen of een bus wel of niet op komt dagen.

Het FNV-personeel van Qbuzz staakt voor een betere CAO. Met de stakingen willen de chauffeurs onder meer een hogere beloning afdwingen om zo meer jonge chauffeurs te trekken. Ook wil de bond met de staking afdwingen dat er meer vaste contracten worden verleend.

De staking valt samen met een staking van NS-personeel in de regio West en Noordwest. Door deze staking kunnen er ook in de rest van Nederland geen NS-treinen. Veel reizigers moesten daardoor op zoek naar alternatief vervoer of ervoor kiezen thuis te blijven. Dinsdag is er opnieuw een staking voor een betere CAO bij de NS. Dan leggen de noordelijke medewerkers van de treinvervoerder het werk neer.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

3 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

3 uur geleden

Stadspartij raakt plekje kwijt in gemeenteraad: René Staijen neemt zetel Mariska Sloot over als éénmansfractie

De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…

4 uur geleden

Partij voor het Noorden wil alsnog trappen tussen fietspad en fietsbrug over spoor bij De Hoogte

Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…

5 uur geleden

Opgefleurde bestralingsmaskers voor de jonge patiënten in het UMCG

De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG Protonencentrum worden opgefleurd om angst en spanning te…

6 uur geleden

CDA en VVD zien scooterverbod en fietsroutes nog geen vruchten afwerpen op Grote Markt: ‘Ouderen durven stad niet meer in’

Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…

6 uur geleden