Categorieën: Nieuws

Groningenveld leverde 428 miljard op; leeuwendeel voor Staat

Het Groninger gasveld heeft, sinds de start van de boringen in de jaren vijftig/zestig van de vorige eeuw, ruim 428 miljard euro opgeleverd. Dat blijkt uit berekeningen van aandeelhouder Shell.
Dat meldt het Financieel Dagblad dinsdagochtend.

De berekeningen van de Shell werden gemaakt, op basis van cijfers van de Maatschap Groningen en belastingaangiften, in het kader van de parlementaire enquête naar de gaswinning.

De Nederlandse Staat zou het grootste gedeelte van de opbrengsten hebben opgestreken: ruim 364 miljard euro. Groningen is daarmee de grootste voorziener van gasbaten geweest voor de Nederlandse Staat. Geld verdienen aan Gronings gas was relatief makkelijk, zo blijkt uit de cijfers. In totaal werden er slechts 28 miljard euro aan kosten gemaakt, waarvan een groot gedeelte in de laatste tien jaar. De kosten liggen met name in de afhandeling van bevingsschade.

Het is voor het eerst dat één van de exploitanten van het Groninger gasveld aangeeft wat de winning heeft opgeleverd. Jaarrekeningen van de Maatschap Groningen zijn normaal gesproken strikt geheim.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Aardbeving gemeten bij Den Andel

Bij Den Andel heeft zaterdagochtend een aardbeving plaatsgevonden. Het dorp ligt bij een gasveld waar…

25 minuten geleden

Bussen in plaats van treinen door werkzaamheden aan spoor bij Beilen

Treinreizigers tussen Groningen en Zwolle moeten dit weekend rekening houden met een langere reistijd. Door…

54 minuten geleden

Automonteurs en fietsherstellers leggen twee dagen het werk neer: “Men pikt het niet”

Automonteurs, fietsherstellers en autohandelaren in Groningen leggen komende maandag en dinsdag het werk neer. De…

1 uur geleden

Brand op dakterras aan Tuinbouwstraat snel onder controle

Op het dakterras van een woning aan de Tuinbouwstraat heeft zaterdagochtend korte tijd brand gewoed.…

2 uur geleden

“Voetgangerstrap bij fietsbrug De Hoogte is door bewoners niet naar voren gebracht”

Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…

4 uur geleden

Beijum lijkt weer een grote vrijmarkt te krijgen op Koningsdag

De afgelopen jaren moest Beijum het zonder een grote vrijmarkt stellen op Koningsdag. Dit jaar…

5 uur geleden