Categorieën: Nieuws

RUG doet mee aan proef met korter studiejaar

De Rijksuniversiteit Groningen doet mee aan een pilot van onderwijsminister Robbert Dijkgraaf voor een korter studiejaar. Dat meldt de Universiteitskrant.

In Nederland is het academisch jaar gemiddeld negen weken langer dan bij vergelijkbare universiteiten in de Europese Unie. Een verkorting van het jaar, mogelijk van oktober tot en met mei, zou de werkdruk onder docenten, onderzoekers en studenten kunnen verminderen. Bovendien zou het onderzoekers en docenten meer tijd geven voor onderzoek en voor ontwikkeling en innovatie van het onderwijs.

Het is niet bekend hoe de proef er uit gaat zien. Welke opleidingen van de RUG meedoen, is ook nog onduidelijk. De Ukrant meldt dat, volgens RUG-woordvoerder Elies Kouwenhoven, de universiteit in gesprek is met vier geïnteresseerde faculteiten en wordt in november het definitieve besluit genomen.

De pilot is een reactie op een rapport waaruit bleek dat personeel en studenten worden afgemat, dat er weinig onderwijsvrije periodes zijn en dat er minder tijd is voor onderzoek. Volgens minister Dijkgraaf is momenteel de balans tussen onderzoek en onderwijzende taken zoek is. Dijkgraaf wil wel voorkomen voorkomen dat hetzelfde aantal uren college in minder weken wordt gepland.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

“Woensdag zonovergoten, op vrijdag mogelijk 20 graden”

De zon krijgt de komende dagen alle ruimte. Volgens OOG-weerman is er een kans dat…

54 minuten geleden

Langstzittende coach van Promotieklasse Julian Steen stopt bij GHHC

Julian Steen neemt na dit seizoen afscheid als coach van dames 1 van hockeyvereniging GHHC.…

1 uur geleden

Dak verwijderd van historische boerderij Euvelgunnerheem

Met het verwijderen van het dak van de boerderij Euvelgunnerheem is het herstel van het…

2 uur geleden

Bewoners pleiten voor geluidsschermen bij verdiepte ligging: “Dit overstijgt ons voorstellingsvermogen”

Bij de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg moeten snel geluidsschermen geplaatst worden. Dat vinden…

3 uur geleden

Jenning de Boo ontvangt gouden sportpenning: “Hier staat een hele trotse Groninger”

Langebaanschaatser Jenning de Boo heeft dinsdag uit handen van sportwethouder Inge Jongman (ChristenUnie) de gouden…

5 uur geleden

Snelheid van laadpalen wordt tijdens piekmomenten verlaagd

Een proef in het zuiden van het land om de laadsnelheid van laadpalen tijdens piekmomenten…

7 uur geleden