Foto: ESA via SRON
In het Live Planetarium van DOT organiseren SRON en het Kapteyn Instituut volgende week zaterdag (29 oktober) een gratis toegankelijke ‘Space Day’. Op het scherm van het grote 3D-koepeltheater krijgen bezoekers een inkijkje in de Nederlandse betrokkenheid bij ruimtemissies.
Tijdens de middag en avond wordt onder meer aandacht besteed aan de Astronomische Nederlandse Satelliet (de eerste Nederlandse satelliet), het Herschel Space Observatory, de James Webb Ruimtetelescoop en de toekomstige Euclid-satelliet, die op zoek moet gaan naar donkere materie.
Naast sprekers (Peter Roelfsema, Gabby Aitink-Kroes en Edwin Valentijn) is er ook aandacht voor film. Zo wordt ‘ANS – Nederlands Eerste Ruimteavontuur’ getoond op het grote koepelscherm van DOT. De avond wordt afgesloten met de korte film “Floating in heaven”, gecomponeerd door Brian May (Queen) en Graham Gouldman (10cc), die werd gemaakt ter gelegenheid van de lancering van de James Webb-telescoop.
Het programma van de avond bij DOT is gratis te bezoeken. Meer informatie is te vinden op deze website.
De komende dagen gaan zonovergoten verlopen. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis wordt het op donderdag zelfs…
Het boek 'De 19 treinen naar Sobibór' van Elie Aron Cohen dat in 1979 werd…
Op het balkon van een woning aan de Wibenaheerd heeft dinsdagavond korte tijd brand gewoed.…
Politieagenten hebben dinsdagavond een nepvuurwapen in beslaggenomen in het gebied de Gele Loper. Dat meldt…
Politieke partijen in de Groningse gemeenteraad reageren verheugd op het nieuws dat er een landelijk…
De provincie Groningen stelt een bedrag van 4 miljoen euro beschikbaar voor kleine ondernemers die…