Categorieën: Nieuws

UMCG-traumapatiënten halen finish 4 Mijl en halen duizend euro op voor goed doel

Alle patiënten van UMCG-traumachirurg Frank IJpma die bijna twee weken geleden meededen aan de 4 Mijl van Groningen, haalden de finish. Naast contact met medepatiënten zorgde hun deelname ook nog eens voor duizend euro voor een goed doel.

Chirurg IJpma, zijn patiënten en een aantal collega’s liepen de 6,4 van Haren naar Groningen onder de teamnaam ‘Niet kapot te krijgen’. Met de deelname van het team van veertig lopers wilde IJpma aan zijn patiënten tonen dat ze meer kunnen dan ze denken. Daarnaast bracht de 4 Mijl lotgenoten met elkaar in contact, vertelt IJpma: “Samen sporten werkt verbindend. Er is geen patiëntenvereniging voor traumapatiënten, dus is het mooi als ze op deze manier met elkaar in contact kunnen komen.”

Alle veertig deelnemers van het team haalden de finish. En dat leverde niet alleen blije gezichten op, maar ook geld. IJpma richtte een speciale stichting op (ook onder de naam ‘Niet kapot te krijgen’), die traumapatiënten helpt als ze willen meedoen aan een sportevenement. De 4 Mijl leverde, als sponsorloop, duizend euro op voor deze nieuwe stichting.

Tom Veenstra

Recente berichten

Busbaan door Vinkenstraat blijft mogelijkheid: “U bent de SP voor het blok aan het zetten”

De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…

8 minuten geleden

Fatbike in beslag genomen na botsing met auto bij Kardinge

Woensdagavond heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Bieskemaar in Groningen. Een automobilist en een fatbiker…

49 minuten geleden

Teistert vogelgriep het Woldmeer in Meerstad?

De afgelopen twee weken is een bijzonder hoog aantal dode ganzen rond het Woldmeer in…

2 uur geleden

Oostzijde Winschoterdiep opnieuw dicht vanwege asfaltering

Winschoterdiep-oostzijde, de weg aan de oostzijde van het kanaal in de richting van het Europapark,…

4 uur geleden

A28 richting Groningen dicht na ongeval

Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…

4 uur geleden

Enthousiaste kinderen op schoolvoetbaltoernooi van Bslim

Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…

5 uur geleden