Categorieën: Nieuws

Verhitte debatten in het provinciehuis: “Het gaat er soms heftig aan toe”

Heftige debatten donderdagmiddag in het provinciehuis. Daar gingen dit keer niet de leden van de Provinciale Staten met elkaar in debat, maar 45 middelbare school leerlingen uit de hele provincie.

Het debat werd georganiseerd door het Nationaal Jeugddebat. ‘Jongeren zijn de toekomst, dat wordt ook steeds herhaald in de politiek zelf. Elk onderwerp is ook interessant voor jongeren want we wonen hier allemaal’, vertelt Anne van Els van het Nationaal Jeugddebat. ‘Ik heb een debat gestart en we hebben het gehad over water en over de natuur. Het klimaat’, vertelt de 12-jarige Deven. Hij vond het spannend om voor de groep gestaan, maar het ging wel goed. ‘Ik voelde me eerder zelfverzekerd dan angst.’ De kinderen debatteerden met elkaar en met twee leden van de Provinciale Staten. Dit waren Dries Zwart van de Partij voor het Noorden en Johan ten Hoove van 50plus.

Politieke agenda

De scholieren zien sommige onderwerpen graag  hoger op de politieke agenda verschijnen. ‘Ik vind dat sommige media, al helemaal online, geen goede informatie hebben. Op TikTok zijn er bijvoorbeeld zo veel media uitlatingen die verkeerde informatie vertellen. Het is gewoon niet goed’, vertelt de 15-jarige Kristel. Deven hoopt dat er meer aandacht wordt besteed aan de dolfijnen in het Dolfinarium. ‘Die moeten al lang vrij zijn.’

Volgend jaar weer?

Het Nationaal Jeugddebat wordt inmiddels al voor de 28e keer gehouden. ‘Doutzen Kroes heeft vroeger zelfs nog mee gedaan’, vertelt Van Els. Volgend jaar willen Deven en Kirsten in ieder geval wel weer meedoen.

Wouter Holsappel

Recente berichten

Zomertijd is kriem voor zorginstellingen: “Mensen met autisme hebben veel structuur nodig”

In de nacht van zaterdag op zondag wordt de zomertijd ingevoerd. Waar de zomertijd voor…

30 minuten geleden

Aardbeving gemeten bij Den Andel

Bij Den Andel heeft zaterdagochtend een aardbeving plaatsgevonden. Het dorp ligt bij een gasveld waar…

1 uur geleden

Bussen in plaats van treinen door werkzaamheden aan spoor bij Beilen

Treinreizigers tussen Groningen en Zwolle moeten dit weekend rekening houden met een langere reistijd. Door…

2 uur geleden

Automonteurs en fietsherstellers leggen twee dagen het werk neer: “Men pikt het niet”

Automonteurs, fietsherstellers en autohandelaren in Groningen leggen komende maandag en dinsdag het werk neer. De…

2 uur geleden

Brand op dakterras aan Tuinbouwstraat snel onder controle

Op het dakterras van een woning aan de Tuinbouwstraat heeft zaterdagochtend korte tijd brand gewoed.…

3 uur geleden

“Voetgangerstrap bij fietsbrug De Hoogte is door bewoners niet naar voren gebracht”

Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…

5 uur geleden