Categorieën: Nieuws

Dua Lipa ontvangt ESNS Excellence Award

De Britse-Albanese zangeres Dua Lipa heeft zaterdag de ESNS Excellence Award ontvangen. De uitreiking vond plaats na een interview waarbij de zangeres en haar vader werden bevraagd door Gordon Masson van tijdschrift IQ.

De Excellence Award erkent Dua Lipa als de meest succesvolle act die heeft geprofiteerd van het ESNS Exchange-programma. Met de prijs worden artiesten in het zonnetje gezet die de Europese cultuur vertegenwoordigen door middel van hun muziek, en die tegelijkertijd een sterk ambassadeurschap vervullen voor de Europese muziek en als rolmodel dienen voor Europese acts die ervan dromen om groot te worden.

Interview
Bij het interview waren honderden internationale vertegenwoordigers van de muziekindustrie aanwezig. Tijdens het interview werd teruggeblikt op de release van het Future Nostalgia-album, dat het licht zag tijdens de coronacrisis. Maar ook werd er gesproken over de wereldtournee die ze had en het succes van het Sunny Hill Festival in Pristina, de hoofdstad van Kosovo. Met dit festival werd er geld ingezameld om de kunst- en cultuursector in het land een impuls te geven.

ESNS
Dua Lipa trad in 2016 voor het eerst op tijdens ESNS. Een jaar later kwam ze terug als winnaar van de European Border Breakers Awards, EBBA. De afgelopen jaren had ze grote hits met liedjes als ‘New Rules’, ‘One Kiss’ en ‘Love Again’.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

44 minuten geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

2 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

3 uur geleden

Winkeldieven proberen voor honderden euro’s aan parfum weg te nemen, één aanhouding

Dankzij oplettende beveiligers kon dinsdag aan het einde van de middag een winkeldief in de…

4 uur geleden

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

7 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

7 uur geleden