Foto: Kira Hoffmann via Pixabay
Bij de A28 de weg af bij Glimmen, via de Rijksstraatweg richting Haren rijden en kijken of de verlichting vlak na de inval van de duisternis aan is. Zo gaan de inbrekers die de Groninger dorpen de afgelopen maanden in toenemende mate aandoen te werk.
Dat laat wijkagent Marco Glasbeek dinsdagochtend weten aan Haren de Krant.
‘Mobiel banditisme’ lijkt de modus operandi te zijn van de inbrekers die de dorpen de afgelopen maanden veelvuldig aandeden. Vrijstaande huizen langs de Rijksstraatweg en de zijwegen lijken veelal het doelwit. De bandieten komen direct van de snelweg en kijken langs de straat of er licht brandt in de woning. Als dat aan het begin van de avond niet zo is, dan is er vrijwel nooit iemand thuis. Vervolgens slaan de inbrekers (die vaak uit oostbloklanden komen) toe.
In de afgelopen drie maanden registreerde de politie twintig inbraken en pogingen tot inbraak in Glimmen en Haren. Het werkelijke aantal ligt vermoedelijk hoger, omdat niet alle gepoogde inbraken worden aangegeven. Zaterdag zouden opnieuw twee huizen aan de Rijksstraatweg het doelwit zijn geweest, één in Glimmen en één in Haren.
Het is roeivereniging Gyas gelukt om met een crowdfundingsactie anderhalf miljoen euro op te halen…
In het Academiegebouw zijn vanaf nu twee ruimtevaantjes te bewonderen die Wubbo Ockels in de…
Een kledingwinkel in de Herestraat is zondagmiddag enige tijd ontruimd geweest. In de winkel werd…
De toegankelijkheid van de binnenstad voor mensen met een beperking verbetert, maar kan nog beter.…
Vier stewards van NAC Breda zijn zaterdag lichtgewond geraakt bij schermutselingen die ontstonden met fans…
Zelf een Koploper of een SNG Sprinter besturen? Sinds deze week kan het in de…