Oradour sur Glane
Vijf studenten van de Hanzehogeschool hebben een documentaire gemaakt over de moordpartij in de tweede wereldoorlog in het Franse plaatsje Oradour sur Glane.
De Duitsers richtten daar op 10 juni 1944 uit wraak een bloedbad aan en 642 mannen, vrouwen en kinderen werden omgebracht. Slechts zes mensen overleefden het drama. De slachtpartij werd uitgevoerd door de SS pantser divisie Das Reich. Ook het dorp werd grotendeels verwoest en is nooit herbouwd. Het is nu een open lucht museum om bezoekers de verschrikkingen van de tweede wereldoorlog te laten zien.
De studenten zijn naar Oradour sur Glane gegaan en hebben met nabestaanden van de slachtoffers gesproken. Het doel is dat dit stuk geschiedenis niet vergeten mag worden.
De documentaire wordt volgende week woensdag om 18.30 uur in Forum Groningen vertoond. Er zijn ook andere films van studenten van de opleiding minor medialism te zien.
Bij een verkeersongeluk op de Trompsingel is in de nacht van zondag op maandag een…
De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…
Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…
Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…
Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…