Categorieën: Nieuws

Filmsector in Noord Nederland krijgt twee ton subsidie

De filmsector in Noord Nederland krijgt 200 duizend euro van We the North. Dat is de noordelijke cultuurregio van de drie noordelijke provincies en de steden Groningen, Leeuwarden, Assen en Emmen.

Met de subsidie krijgen talenten de kans zich te ontwikkelen via training en begeleiding. Ook is er geld voor de oprichting van Filmpact Noord, een netwerk voor filmmakers in de regio.

Filmpact Noord gaat 90 talenten en professionals uit de drie noordelijke provincies trainen. Deelnemers doen praktische ervaring op door mee te werken aan drie korte films en één middellange film.

“Als vier steden en drie provincies werken we samen om de culturele netwerken tot bloei te laten komen”, aldus Gedeputeerde van cultuur Mirjam Wulfse. “Filmpact Noord is iets nieuws. Voor jonge talentvolle filmmakers is het belangrijk dat zij onderdeel kunnen zijn van een netwerk dat hen ondersteunt bij de professionele ontwikkeling. Dat kan door ontmoetingen, trainingen, aansluiting bij nationale en internationale netwerken en door het creëren van meer mogelijkheden om hun werk te vertonen.”

Andor Heij

Recente berichten

Jongeren intimideren personeel en klanten McDonald’s Herestraat

Een groep van soms tientallen jongens zorgt sinds een aantal weken voor overlast bij de…

26 minuten geleden

Brand op schip bij Gerrit Krolbrug

Op een schip dat afgemeerd lag bij de Gerrit Krolbrug is in de nacht van…

42 minuten geleden

Toerisme nam in Groningen het sterkste toe

De provincie Groningen zag vorig jaar het aantal verblijvende toeristen het meest toenemen van alle…

56 minuten geleden

Stralende dagen in het verschiet, temperatuur kan komend weekend plaatselijk op 20 graden uitkomen

Er staan Groningen een paar uiterst aangename lentedagen te wachten. Veel zonneschijn en weinig wind…

11 uur geleden

Debat bouw appartementen Van Heemskerkcstraat ontaardt in gekissebis: “Dieptrieste vertoning”

Een debat over het realiseren van een appartementengebouw aan de Van Heemskerckstraat in de Zeeheldenbuurt…

12 uur geleden

Typhoon, Maan, Goldkimono en Sticks naast Zoë Tauran op Bevrijdingsfestival

De organisatie van Bevrijdingsfestival Groningen heeft woensdag een deel van de line-up bekendgemaakt voor de…

13 uur geleden