Categorieën: Nieuws

Ard van der Tuuk voorgesteld als verkenner en informateur in Groningen

Burgemeester Ard van der Tuuk van de gemeente Westerkwartier wordt woensdag voorgedragen als de verkenner en informateur voor een nieuw Gronings provinciebestuur.

Dat maakte de BBB-fractievoorzitter Gouke Moes, de grote winnaar van de verkiezingen voor de Provinciale Staten van afgelopen woensdag, vrijdagmiddag bekend na een lijsttrekkersoverleg op het provinciehuis.

Tijdens de bijeenkomst van donderdag kregen alle deelnemende partijen aan de verkiezingen de gelegenheid zich uit te spreken over de verkiezingsuitslag. Volgens de BBB werd de voordracht van Van der Tuuk unaniem geaccepteerd door de aanwezige lijsttrekkers.

Komende woensdag komen alle voorlopig gekozen Statenleden bij elkaar voor een informeel openbaar duidingsdebat. Dan krijgt Van der Tuuk ook zijn opdracht mee.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

2 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

3 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

3 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

5 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

6 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

7 uur geleden