Categorieën: OOG Ochtendshow

De grote schoonmaak in het Noorderplantsoen: ”Nuttig en nog gezellig ook”

Tineke en Tonny Evers en Ronald Kaatee, buurtgenoten van het Noorderplantsoen, houden komende zaterdag in samenwerking met de gemeente Groningen weer de voorjaarsschoonmaak in het plantsoen.

‘’Iedereen is van harte welkom om zoveel mogelijk rotzooi uit het plantsoen op te ruimen’’, vertelt Tonny Evers in de OOG Ochtendshow. ‘’Nuttig en mooi werk om te doen en nog gezellig ook.’’ Het resultaat is direct zichtbaar. Vooraf vertelt buurtgenoot en ecoloog Jan Doevendans wetenswaardigheden. Ronald Kaatee  neemt zijn fietskar mee, waarmee hij vuilniszakken kan ophalen en wegbrengen.

‘’We gaan ook de bosjes in’’
De gemeente maakt het Noorderplantsoen ook goed schoon, vertelt Tonny. ‘’Er wordt natuurlijk veel rotzooi gemaakt, maar het plantsoen wordt echt goed onderhouden.’ Maar wij kijken op deze dag nog even wat verder.” Dertien jaar geleden was er een vergadering van mensen uit de plantsoenbuurt. Daar gaf Tonny aan dat hij zich samen met zijn vrouw Tineke en Ronald Kaatee hard wilde maken voor dit initiatief. “Het opruimen is niet simpelweg het schoonvegen van een looppad. We gaan ook de bosjes in,” vertelt Tonny.

Iedereen die mee wil helpen, is vanaf 10:45 welkom bij restaurant Zondag. Het restaurant zorgt voor iets te drinken en wat lekkers, maar ook voor zakken, grijpers en handschoenen. Rond 12:30 houden we er weer mee op, maar je mag natuurlijk ook eerder stoppen.

Tonny Evers was in de OOG Ochtendshow op 30 maart 2023
Luister hieronder het fragment

 

OOG Ochtendshow

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

4 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

4 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

5 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

7 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

9 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

9 uur geleden