Foto: 112groningen.nl
De politie heeft in de eerste drie maanden van dit jaar een recordaantal winkeldiefstallen geregistreerd. De Groningse gemeente Westerwolde staat bovenaan de lijst, maar ook de gemeente Groningen scoort hoog.
Er waren bijna 12.600 meldingen en dat is het hoogste aantal in ten minste elf jaar tijd. Dit blijkt uit een analyse van politiecijfers door het ANP. De politie meldt dat nader onderzoek nodig is om de oorzaak van deze stijging te achterhalen.
De politie houdt sinds 2012 digitaal openbare misdaadcijfers bij, waaronder het aantal winkeldiefstallen. De afgelopen jaren was hierin een dalende trend te zien, met een bijzonder laag aantal diefstallen in het eerste coronajaar. In die tijd moesten winkels sluiten of minder lang open zijn.
De eerste drie maanden van dit jaar steeg het aantal winkeldiefstallen met 36 procent ten opzichte van de eerste drie maanden van vorig jaar. In alle provincies is sprake van een stijging, maar de grootste stijging was in Groningen. Relatief de meeste meldingen van winkeldiefstal kwamen uit de gemeente Westerwolde; vrijwel allemaal uit Ter Apel: ruim 100 diefstallen per 10.000 inwoners. De gemeente Groningen scoort ook hoog, met meer dan 50 diefstallen per 10.000 inwoners.
Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…
In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…
Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…
Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…
Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…
Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…