Categorieën: Nieuws

Verdachte steekpartij Zuiderdiep krijgt week om zich te melden, anders publiceert politie herkenbare beelden

De politie heeft maandagochtend een vervaagde foto gepubliceerd van een vermoedelijk minderjarige jongeman, omdat hij ervan wordt verdacht dat hij op zondag 2 april een minderjarige jongen in zijn been heeft gestoken aan het Gedempte Zuiderdiep.

De verdachte is gefilmd na het steekincident, terwijl hij wegfietste op een zwarte damesfiets met een bagagerek voorop. Sindsdien is de politie op zoek naar deze jongeman. De verdachte krijgt een week de tijd om zich te melden bij de politie. Doet hij dat niet, dan worden scherpe foto’s en video’s van hem gepubliceerd.

De jongeman heeft een lichte huidskleur en is vermoedelijk rond de 16 á 17 jaar oud. Volgens de politie droeg de verdachte tijdens het incident een donkerblauwe Armani jas met een grijs logo. Ook had hij een zwarte trainingsbroek aan en een zwarte schoudertas om.

Bij de steekpartij, die op zondag 2 april rond 18.30 uur plaatsvond tegenover een horecagelegenheid aan het Gedempte Zuiderdiep, werd een minderjarige jongen uit de gemeente Midden-Groningen in zijn been gestoken. Het slachtoffer probeerde na het incident eerst zelf (met hulp van een vriend) bij een ziekenhuis te komen, maar werd daarna alsnog door een ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

Het was druk op het Gedempte Zuiderdiep ten tijde van het incident, veel mensen hebben het zien gebeuren. De politie vraagt mensen die meer informatie hebben over het incident om deze alsnog te delen. Dat kan via telefoonnummer 0900-8844 of anoniem via (0800-7000). Via dit tipformulier op de website van de politie kunnen getuigen, naast een verklaring, ook beelden delen met de politie.

Tom Veenstra

Recente berichten

Zwak noorderlicht laat zich zien aan noordelijke hemel

Er was zaterdagavond wat geduld voor nodig, maar met een fotocamera kon het noorderlicht bewonderd…

57 minuten geleden

“Zondag veel zon, na het weekend gaat het roer om met kans op natte sneeuw”

Na een aantal dagen van aangenaam voorjaarsweer gaat na het weekend het roer om. Volgens…

2 uur geleden

Forse schade bij verkeersongeluk op Damsterdiep

Bij een verkeersongeluk op het Damsterdiep zijn zaterdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen.…

2 uur geleden

Titelaspiraties Be Quick 1887 in koelkast na nederlaag tegen Oranje Nassau

Be Quick 1887 kan de titelaspiraties in de eerste klasse H in de koelkast parkeren…

5 uur geleden

Nederlaag Gorecht, Helpman wint kelderduel, periode voor HFC’15

Gorecht verloor zaterdag in de tweede klasse I. Helpman boekte onderin een nuttige zege. HFC'15…

5 uur geleden

Brandweer bevrijdt duif uit benarde positie

Brandweerlieden hebben zaterdagavond aan de Vondellaan een duif uit een net bevrijdt. Dat meldt nieuwsfotograaf…

5 uur geleden