Categorieën: Nieuws

Betaalt de gemeente nog steeds torenhoge huursom voor vluchtelingenhotel? CDA en VVD willen opheldering

Hoewel het voormalige Nescio Hotel in Haren de afgelopen winter met een ‘figuurlijk noodverband’ bewoonbaar is gehouden, lijkt het erop dat de gemeente nog steeds de hoofdprijs betaalt voor de huur van het pand. Dat is tegen het zere been van de raadsfracties van het CDA en de VVD. De fracties vragen zich af waarom er in april niet opnieuw is onderhandeld met de eigenaar.

Een jaar geleden werd duidelijk dat de gemeente een miljoen euro per jaar betaalt voor de huur van het voormalige hotel, waar de gemeente sinds een jaar Oekraïense vluchtelingen opvangt. Het gebouw verkeert in slechte staat en staat eigenlijk op de nominatie om gesloopt te worden. Ondanks de hoge huurprijs is de gemeente ook verantwoordelijk voor het onderhoud van het gebouw.

Een jaar terug liet het gemeentebestuur weten bereid te zijn om over de ‘forse huurprijs’ (de gemeente wilde de huurprijs van een miljoen euro niet bevestigen) te onderhandelen met de nieuwe eigenaar. Volgens het CDA en de VVD is dat niet gebeurd en is het contract met de eigenaar in april stilzwijgend verlengd. “Dit verbaast onze fracties zeer”, schrijven de twee fracties.

De fracties vragen zich af of de gemeente voornemens is om met de nieuwe eigenaar van het Nescio Hotel tot een lagere huursom te komen. De fracties twijfelen ook aan de staat van het pand voor de zomer en vragen het gemeentebestuur of er genoeg verkoeling is in het voormalige hotel.

Afgelopen winter zaten de Oekraïense vluchtelingen in het hotel een aantal weken (deels) in de kou, nadat een boiler in het pand de geest gaf. De boiler werd gerepareerd, maar moet eigenlijk vervangen worden. De twee fracties willen nu ook weten of het voormalige hotel nu wel klaar zal zijn voor de winter.

Tom Veenstra

Recente berichten

Helperzoomtunnel volgende week gesloten

De Helperzoomtunnel is van maandag 10 maart 07.00 uur tot vrijdag 14 maart 20.00 uur…

30 minuten geleden

Groningse Anjet Daanje schrijft het beste boek van deze eeuw

De Groningse schrijfster Anjet Daanje heeft volgens kenners het beste boek van deze eeuw geschreven.…

49 minuten geleden

Man aangehouden voor bedreiging in Selwerd

Politieagenten hebben deze donderdagochtend een man aangehouden voor een geval van bedreiging aan de Eikenlaan…

1 uur geleden

Nieuwe parkeerregels krijgen veel kritiek: ‘Pure geldklopperij’ | OOG Panel

"Geldklopperij", "een melkkoe" en "Amsterdamse toestanden". Het OOG Panel is kritisch op de nieuwe parkeerregels…

2 uur geleden

Groningen goed op weg met emissieloos wagenpark

De gemeente Groningen is goed bezig met het omvormen van het wagenpark naar een emissieloos…

2 uur geleden

Henderika Kingma aangesteld als manager Vrouwenvoetbal van FC Groningen

Henderika Kingma is de nieuwe manager Vrouwenvoetbal van FC Groningen. De huidige trainer/coach van meiden…

2 uur geleden